Menu

Arama Yapın

İcra İflas Hukukunda Güncel Meseleler 2023 HEMEN KAYDOL


Menu

Avukat

Av. Cüneyd ALTIPARMAK

  • Eğitim Sayısı 3
  • E-Kitap Sayısı 0
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 926
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 0

Eğitmen Hakkında

Hukuk Fakültesi son sınıfta iken "hukuk eğitimi" konusunda yazdığım makale ile TBB Faruk Erem Ödülünü aldı. 2003’de Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2004’de Avukatlığa başladı. 2007’de Selçuk Üniversitesinde yüksek lisansımı tamamladı.

2008 yılında ABD William Mitchell College of Law’da eğitime katıldı. 2008-2011 yılları arasında; AİHM, Avrupa Konseyi, Uluslararası Ceza Mahkemesi, Berlin Üniversitesi, Hollanda Yüksek Yargı Organları, ABD Suprime Court, Capito, Northeast, Harvard, Almanya Max Planck Ensitüsü, Frieburg Üniversitesini kapsayan bir dizi eğitim ve inceleme programlarına iştirak etti. Bahçeşehir Üniversitesinin düzenlediği “Mediation Advanced Course” ve “Hukuk İngilizcesi, Uzlaşma, Aktif Hukuk Becerileri” eğitimleri tamamladı.

2014’te Arabulucu, sonrasında iş hukukunda uzman Arabulucu oldu. Bir süre hukuk, kamulaştırma ve ihaleler alanında bilirkişi görevleri de icra etti. Yine aynı yıl, halen devam eden Türkiye Kent Konseyleri Birliği Hukuk Müşavirliği görevini üstlendi.

2018 yılından bugüne Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Hukukçu Üyeliği bulunmaktadır. 2019’da TOBB Üniversitesi SEM’de MBA eğitimi aldı.

2020 yılı itibarıyla Türkiye Barolar Birliği Tahkim Merkezi Hakemi oldum. Ayrıca Ortadoğu Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi (ODTAM) Genel Müdürlüğü ve Genel Sekreterliği görevlerini de üstlendi. Sağlık hukuku, tahkim, ceza hukuku, güncel hukuk gelişmeleri (Bilişim, Kişisel Veriler, Marka, Dış Ticaret, Tüketici Hukuk vb.) alanında eğitimlere katıldım. Ayrıca, arkeolojik varlıkların korunması, zaman yönetimi, patent süreçleri, proje yönetimi, sel riski ve şehir planlama, sigorta, kuşak iletişimi vb alanlarda eğitimler aldı.

Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler ve danışmanlıklar yaptı. Şanlıurfa Valiliğinin Kültür Eğitim Sanat ve Araştırma Vakfı mütevelli heyeti üyeliği, hukuk danışmanlığını da yürütmektedir. 

“Soruşturma Evresi (11 Baskı)”, “İmar Kirliliğine Neden Olma ve İmar Barışı (4 Baskı)”, “Yeni Büyükşehir Modeli (3 Baskı)”, “İhaleye İlişkin Suçlar (3 Baskı)”, “Yabancıların Türkiye’de Mülk Edinmesinin Temel Esasları”, “Gayrimenkul Davaları”, “Kent Konseyleri” isimli kitaplarım ve çeşitli konularda yayınlanan 100'e yakın makalesi bulunmaktadır.

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.