Menu

Arama Yapın

Menu

Avukat

Arb. Av. Ayşe Dilek ERGÜLER

  • Eğitim Sayısı 9
  • E-Kitap Sayısı 1
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 127
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 0

Eğitmen Hakkında

1962 yılında Ankara’da doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında Marka Vekili, 2003 yılında Patent Vekili, 2007 yılında Profesyonel Mediatör ve 2013 yılında Hukuk Arabulucusu oldu.

 

2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi “Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Sertifika Programı” nı tamamladı.

 

2006 yılında Doğuş Üniversitesi SEM “Çağdaş İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı” nı tamamladı.

 

2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi SEM “Uygulamalı Aile Hukuku Eğitim Programı” nı tamamladı.

 

2007 yılında Profesyonel Mediatörlük eğitimini tamamlayarak Türkiye’nin ilk arabuluculuk merkezi olan Talya Mediasyon Uyuşmazlık Çözüm Merkezini kurdu.

 

2008 yılında Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü “Sistem ve Aile Dizimleri Eğitim Programını” , 2014 te “Sistem ve Aile Dizimleri İleri Eğitim Programı” tamamladı.

 

 

2011 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’de “Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı” nı “Uygulama Örnekleri Çerçevesinde Boşanma Davalarında Alternatif Bir Çözüm Olarak Mediasyon” konulu bitirme projesi ile tamamladı.

 

2006-2012 yıllarında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ve Aile Hukuku Derneği’nin “Edinilmiş Mallara Katılma Rejimi ve Tasfiyesi Sertifika Programları”nı tamamladı.

 

2012 yılında WIPO Academy “Advanced Course on Arbitration and Mediation Procedure Under The Wipo Rules” sertifika programını tamamladı.

 

2016 yılında CIArb’ın ticari uyuşmazlıklarda arabuluculuk uzmanlık eğitimini tamamlayarak MCIArb oldu.

 

Adalet Bakanlığı’nın paydaş olduğu arabuluculuk eğitim müfredatı, aile arabuluculuğu çalıştayları gibi çok sayıda projeye katılım sağlamış, Aile Arabuluculuğu Rehber Kitap yazarları arasında yer almıştır.

 

1986 yılından bu yana kendisine ait Akyüz Hukuk Bürosunda başta Aile Hukuku olmak üzere Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Rekabet Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri, Marka ve Patent Hakları ve Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri konularında serbest avukatlık yapmış olup, Adalet Bakanlığı Güncel Arabulucular Listesine kayıtlı arabulucu ve Arabuluculuk Eğitmenidir.

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.