Menu

Arama Yapın

MARKA VE PATENT VEKİLLİĞİ SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMLERİNİ İNCELE!

Menu

Akademisyen

Dr. Eren TOPRAK

  • Eğitim Sayısı 2
  • E-Kitap Sayısı 0
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 96
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 0

Eğitmen Hakkında

Zile’de doğdu. İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesinden, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden ve Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Yönetim Bilimleri) bölümünde “Türkiye’de Kamu Alımları Politikası; Devlet Piyasa İlişkisinin Karşılıklı Bağımlılığı Üzerinden Bir İnceleme” başlıklı doktora tezi oybirliği ile kabul edildi. 2006 yılında yapılan Kamu İhale Uzman Yardımcılığı sınavında başarılı olarak Kamu İhale Kurumunda meslek personeli olarak çalışmaya başladı. Mesleki olarak, ihalelere yönelik itirazen şikayet başvurularının incelenmesi ve kamu ihale mevzuatının yönetmelik, tebliğ düzeyindeki düzenlemelerinin yapılması üzerine çalıştı.

 

2010-2011 yılları arasında Kamu İhale Kurumu ile Bölgesel Çevre Merkezi tarafından ortak yürütülen Yeşil Kamu Alımları Projesinde çalıştı. 2012 yılı Ağustos ayında Seattle’da düzenlenen Uluslararası Kamu Alımları Kongresine (International Public Procurement Conference) gönderdiği tebliğ hakem değerlendirmesi sonucunda kabul edildi ve bildiri metni kongre kitabında basıldı. 2010-2012 yılları arasında Kamu İhale Uzmanları Derneği Başkanı olarak görev yaptı.

 

Bakanlıklar, üniversiteler, belediyeler, barolar ve benzeri kurumlarda kamu ihale uygulamaları üzerine çok sayıda eğitim ve seminerde konuşmacı olarak yer aldı.

 

Halen Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku bölümü Ekonomi ve Enerji Hukuku yüksek lisans programında Kamu İhale Hukuku dersi vermektedir.

 

Akademik olarak kamu ihale hukuku, idare hukuku, kamu ihalelerinin ekonomi politiği, kamu ihale sisteminin örgütlenmesi, kamu politikası analizi, yönetsel yapılanma ve uyuşmazlık çözümleriyle ilgilenmektedir. İlgili alanlarda yazılmış iki kitabı, çeşitli makaleleri ve değerlendirme yazıları bulunmaktadır.

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.