Menu

Arama Yapın

Sevgililer Günü Kampanyası: Bütün E-kitap ve Video Eğitimlerde %80 İndirim

Menu

Akademisyen

Prof. Dr. Tekin MEMİŞ

  • Eğitim Sayısı 16
  • E-Kitap Sayısı 1
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 0
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 0

Eğitmen Hakkında

1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını tamamlayan Memiş, Ticaret hukuku bölümünde 2004 yılında doçent, 2011 yılında profesör oldu. 1991-2004 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Memiş, ardından Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Halen Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir.

 

Memiş, meslek hayatı boyunca makaleler ve kitaplar yayınlamakla beraber, birçok ulusal ve uluslararası sempozyumlara katılarak sunumlar yapmıştır. Ayrıca, Yargı ve yasama faaliyetlerinde önemli roller almaktadır. Devlet Planlama Teşkilatı 9. Fikri Mülkiyet Kalkınma Planı Komisyonu ve Elektronik Ticaret Hukuku Komisyonu başkanlığı görevlerini başarıyla yürütmüştür. ICC Hakemi olarak da faaliyetlerini sürdüren Memiş, İstanbul Tahkim Merkezi ile ilgili kanun tasarısını hazırlayan görevli Komisyon üyeliğinde bulunmuştur. Bununla birlikte, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet hukukunun tarama süreçlerine katılmıştır.

 

Çeşitli bilimsel dergilerde editörlük görevlerinde bulunan Prof. Memiş. Türk Sigorta Hukuku Derneği ve Hukuk Biyoloji-Genetik Hukuk Derneği üyesidir. Aynı zamanda, Fikri Mülkiyet Platformunun kurucu lideridir.

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.