Menu

Arama Yapın

Sevgililer Günü Kampanyası: Bütün E-kitap ve Video Eğitimlerde %80 İndirim

Menu

Akademisyen

Dr. iur. Gökmen GÜNDOĞDU

  • Eğitim Sayısı 16
  • E-Kitap Sayısı 3
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 0
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 0

Eğitmen Hakkında

Ticaret Hukuku Öğretim Üyesi ve Avukat olan Gökmen Gündoğdu, ağırlıklı olarak şirketler hukuku, rekabet hukuku, fikri ve sınai mülkiyet hukuku, reklam hukuku, basın ve kitle iletişim hukuku ve uluslararası ticaret hukuku alanlarında çalışmaktadır. 

 

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Ticaret Hukuku Anabilim Dalı bünyesinde Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Reklam Hukuku, Rekabet Hukuku ve İşletme Hukuku derslerini vermektedir. Çeşitli vakıf üniversitelerinde lisans düzeyinde Ticari İşletme Hukuku ve Kıymetli Evrak Hukuku; yüksek lisans ve doktora düzeyinde ise Limited Şirketler Hukuku ve Haksız Rekabet Hukuku derslerini vermiştir. 

 

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk programında yüksek lisansını tamamlamıştır. Zürih Üniversitesi Hukuk Fakültesi İsviçre ve Uluslararası Ekonomi ve Ticaret Hukuku Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Peter Nobel’in danışmanlığında “Das türkische Konzernrecht im Lichte des schweizerischen und deutschen Rechts” başlıklı tezi yazmış ve 2013 yılında “magna cum laude” derecesi ile doktora unvanını almıştır. 

 

Akademik çalışmaları sırasında Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) ve Max-Planck-Gesellschaft burslarını almaya hak kazanmış ve ayrıca Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Privatrecht’te misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. 

 

Bir kısmı borsa şirketi olmak üzere enerji, inşaat, bilişim, e-ticaret, eğlence, ev tekstili ve mobilya, turizm ve kimya sektörlerinin önde gelen şirketlerine ve ayrıca bazı belediye ve ticaret odalarına ticaret hukuku ile ilgili konularda danışmanlık hizmeti vermiştir ve vermeye devam etmektedir. 10 yılı aşkın süredir İstanbul, İstanbul Anadolu ve Bakırköy’deki Asliye Ticaret Mahkemeleri’nde ticaret hukuku ile ilgili ihtilaflarda bilirkişilik yapmaktadır. 

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.