Menu

Arama Yapın

İcra İflas Hukukunda Güncel Meseleler 2023 HEMEN KAYDOL


Menu

Bu kitap, e-kitap formatında olduğu için 3,59 ağaç kesilmekten kurtarılmıştır.

E-Kitaplar

İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı Soru Bankası

 • Yayınevi: Aristo Yayınevi
 • Yazar: Dr. Gökhan TANERİ
 • Sayfa Sayısı: 496
 • Yayın Tarihi: 06.02.2022
 • Baskı: Genişletilmiş / Güncellenmiş 3.Baskı
 • Tür: E-kitap
 • Basılı Olsaydı Fiyatı: 250,00
250,00 TL
100,00 TL

Bu kitap 3423 kez incelendi; 139 adet satıldı.

Kategoriler: Bütün Hukuk Kitapları, İcra ve İflas Hukuku, Sınav Kitapları

Kanunu iyi bilmenin sınavda yüksek derecede puan almak için şart olduğu düşüncesiyle hazırlanan bu çalışmada, bu amaca uygun olarak bilinmesi gereken hemen hemen her şey soruya dönüştürüldü.

Her sınavda olduğu gibi İcra Müdürlüğü sınavında da kolay, orta derece ve zor sorular olacaktır. Kolay ve orta dereceli soruların kaçırılmaması tam ya da tama yakın puan alınması gerekli. Ancak iyiler arasındaki sıralamayı belirleyecek sorular zor olanlar. Bu çalışmanın amacı kanunun iyi öğrenilip öğrenilmediğini sınamak veya kanunu iyi öğretmek olduğundan böyle bir ayrıma gidilmedi ve her aşamaya uygun bir çalışma olarak tasarlandı.

Kanunlardaki son değişiklikler gözden geçirilmiştir. İcra İflas Kanunu, Tebligat Kanunu, Harçlar Kanunu ile yönetmelikleri dışındaki alanlarda çok ayrıntılı soru sorulmayacağı veya bunun oldukça sınırlı olacağı değerlendirilmektedir. Hatalı çıkma ve bu nedenle iptal edilme ihtimali ya da İİK ve HMK gibi temel kanunlarda dahi esaslı değişiklikler yapılmış olması nedeniyle açık uçlu soruların tercih edilmeyeceği düşünülmektedir. Yukarıda da belirtildiği üzere, esas olan kanunları iyi bilmektir.

Özetle:

i- Kanun değişiklikleri gözden geçirilmiştir.

ii- İcra İflas Kanunu’nun özümsenmesini sağlamak amacıyla ayrıca iki-üç-dört seçenekli sorular hazırlanmıştır.

Bazı kanunlarda ve bazı kanunların metin kısımlarında soru haline getirilebilecek cümle bulmakta güçlük çekilmiştir. Çalışma bütün olarak değerlendirildiğinde görülecektir.

Genel kültür kapsamında sorular, kitap hacmini daha da artırmamak adına çalışmaya eklenmemiştir. Çalışmanın her kesimden sınava hazırlanan herkese başarı getirmesi dileğiyle…

Dr. Gökhan Taneri – Ocak 2022

Bursa 9. İcra Mahkemesi Hâkim

Dr. Gökhan TANERİ

 • Eğitim Sayısı 0
 • E-Kitap Sayısı 34
 • Eğitim Alan Kişi Sayısı 0
 • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 0
%60

Görevde Yükselme Sın..

Dr. Gökhan TANERİ

175 TL
70 TL
Satıştan Kaldırılmıştır.

Eğitmen Hakkında

Hakim

Sosyal Medya


FORMÜL:

 

Kitabın Sayfa Sayısı / 2 x 1000 / 69000 = 1000 adet basılan bir kitap için kesilen ağaç sayısı

 

 

Kağıt yapımında, genellikle iğne yapraklı ağaçlardan Ladin ve Çam ağaçları kullanılmaktadır. Çoğunluk çam ağacına aittir.

 

Dünya çapında her gün 80.000 ila 160.000 ağaç kesilmekte ve kağıt endüstrisinde kullanılmaktadır. Ormanlar yok edilmekte, küresel ölçekte iklim değişikliğine sebep olmaktadır.

 

Bir çam ağacının boyunu ortalama 18 m, yarıçapı da 15 cm eder. Bu durumda bir çam ağacı 1,2717 metreküptür. 0.0083 metreküp odun yaklaşık 4,5 kg gelir. Bu durumda 1,2717 metreküp odun yani bir ağaç 690 kg gelecektir.

 

Bir ağaçtan elde edilen kağıt, ağacın ağırlığının yarısı kadar etmektedir.

 

O halde, ortalama bir çam ağacı 690 kg ettiğine göre, elde edilecek kağıt 345 kg olacaktır.

 

Bir A4 beyaz kağıdın ağırlığı 5 gr etmektedir. Demek ki, bir ağaçtan 345000/5 = 69000 adet A4 yaprağı elde edilmektedir.

 

Günümüzde özellikle dijital kitap baskılarında, kitabın boyutu ne olursa olsun A4 boyutunda kağıt harcanmakta olup, kesime giren kısımları atılmaktadır.

 

Buraya kadar elde edilen verilerle şöyle bir formül çıkartılabilmektedir:

 

Kitabın sayfa sayısı / 2 = kitapta kullanılan kağıt yaprağı.

 

Her kitabın asgari 1000 adet basıldığı (ki ortalama çok daha yüksek çıkacaktır)

 

FORMÜL:

 

Kitabın Sayfa Sayısı / 2 x 1000 / 69000 = 1000 adet basılan bir kitap için kesilen ağaç sayısı

 

E-kitaplar geleceğimizi kurtaracak. Gelin e-kitapları daha çok sevelim, doğaya bir nebze olsun nefes verelim.

 

Peki basılı kitapların çevreye verdiği tahribat sadece ağaç ile mi sınırlı? Tabii ki hayır! Bir araştırmaya göre, Amerika Birleşik Devletlerinde hava kirliliğinin yüzde yirmisini kağıt fabrikaları oluşturuyor. Bununla birlikte havayla sınırlı kalmayıp su kirliliğine de büyük ölçüde neden oluyor. Zira kağıt, yapısı gereğince bol suya ihtiyaç duyar.

 

Modern tesislerde bile 1 ton kağıt üretebilmek için yaklaşık 50 ton su kirletilmektedir.

 

Artık karar sizin? E-kitap teknolojisi yokken elbette kitaplar ağaçlardan daha önemli idi. Zira, entelektüel hale gelen her birey doğayı korumak için fazladan çaba harcayabilecek bilince kavuşmuş olacaktı.

 

Ya şimdi? Tamamen zararsız bir teknoloji varken, hala zararlı nostaljik alışkanlıklarınıza devam mı etmek istiyorsunuz? Siz bilirsiniz…