Menu

Arama Yapın

+250 Saatlik Hızlandırılmış HMGS KAMPI Başlıyor!

Menu

Akademisyen

Prof. Dr. Selçuk ÖZTEK

  • Eğitim Sayısı 32
  • E-Kitap Sayısı 5
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 245
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 1745

Eğitmen Hakkında

Prof.Dr.Selçuk Öztek, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden (1974) ve Lozan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden (1977) mezun olduktan sonra Lozan Üniversitesinde Ticaret Hukuku doktorası yapmıştır (1982).

Bilahare Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalında yardımcı doçent (1984), doçent (1988) ve profesör (1994) unvanlarını iktisap etmiştir.

Prof. Dr. Selçuk Öztek 1999 yılında Dışarıdan Atanan Adalet Bakanı olarak 56. Hükümette yer almış ve 2001-2005 yılları arasında da YÖK üyeliği yapmıştır.

Prof. Dr. Selçuk Öztek, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı olarak da görev yapmış ve merkezi İsviçre’de olan Avrupa Kulüpler Birliği Hukuk Kurulu Üyeliğinde bulunmuştur.

2000-2004 yılları arasında Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu Tadil Komisyonu Başkanı, 2000 yılında İstinaf Hukuk Mahkemeleri Komisyon Başkanı, 2001-2003 yıllarında İcra ve İflas Kanunu Tadil Komisyonu Başkanı olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Selçuk Öztek halen de Adalet Bakanlığı nezdinde İcra ve İflas Kanunu Bilim Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. “Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında 7251 Sayılı Kanun”un Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda değişiklik gerçekleştiren maddelerini hazırlayan Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tadil Komisyonu Başkanlığı görevini de üstlenmiş olan Prof. Dr. Selçuk Öztek’in bu görevi Kanunun Türkiye Büyük Millet Meclisinde 22 Temmuz 2020 tarihinde kabul edilmesiyle son bulmuştur.

Çeşitli üniversitelerde ders vermiş olan ve 2015 yılından itibaren (Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kurulmuş olan) Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak akademik faaliyetlerini sürdüren Prof. Dr. Selçuk Öztek, yüzelliden fazla bilimsel makale, tebliğ ve monografik eser sahibidir. 

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.