Menu

Arama Yapın

İcra İflas Hukukunda Güncel Meseleler 2023 HEMEN KAYDOL


Menu

Akademisyen

Dr. Öğr. Üyesi Muzaffer EROĞLU

  • Eğitim Sayısı 16
  • E-Kitap Sayısı 1
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 0
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 0

Eğitmen Hakkında

Dr. Eroğlu Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2000 yılında tamamlamıştır. 2001 yılında Ankara Barosu’nda staj eğitimini tamamlayarak Baro’ya kaydını yaptırmıştır. Daha sonra öğrenimine devlet burslusu olarak İngiltere’de devam ederek 2003 yılında University of Kent’ten Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans (LLM) ve 2007 yılında ise University of London, Queen Mary College’den doktora (PhD) derecelerini almıştır. 2008 yılında İstanbul’a yerleşen Dr. Eroğlu akademik kariyerini halen burada sürdürmektedir.

 

Dr. Eroğlu, 2010 yılında Almanya’da Max Planct Özel Hukuk Enstitüsünde, 2011 ve 2013 yıllarında Norveç’te Oslo Üniversitesinde ve 2015 yılında İtalya’da European Institutute of Florence’da şirketler hukuku ve kurumsal yönetime ilişkin çeşitli araştırmalar ve çalışmalarda bulunmuştur. Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu üyesidir. Oslo Üniversitesi tarafından yürütülen uluslararası bir proje olan Sürdürülebilir Şirketler Hukuku Projesinin üyesidir. Sabancı Üniversitesi tarafından yürütülen Bağımsız Kadın Direktörler Projesinin hukuki danışmanlığını da gönüllü olarak yürütmektedir. Eroğlu uygulama ile de yakından ilgili olup Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin Akademik Kurul üyeliği yapmakta ve şirketlere eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

Dr. Eroğlu akademik çalışmalarını, şirketler hukuku, şirket grupları, holdingler, çok uluslu şirketler, halka açık şirketler, kurumsal yönetim ve rekabet hukuku üzerine yoğunlaştırmıştır. İngiltere’de yayımlanmış Multinational Enterprises and Tort Liabilities (Çok Uluslu Şirketlerin Sorumlulukları) isimli bir kitabı ve şirketler hukuku, şirketler topluluğu, halka açık şirketler, kurumsal yönetim, yönetim kurulunu yapısı ve sorumlulukları ve şirketler hukukunun diğer alanlarında ulusal ve uluslar arası dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.