Menu

Arama Yapın

+250 Saatlik Hızlandırılmış HMGS KAMPI Başlıyor!

Menu

Akademisyen

Prof. Dr. N. Ayşe ODMAN BOZTOSUN

  • Eğitim Sayısı 18
  • E-Kitap Sayısı 2
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 0
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 43

Eğitmen Hakkında

1973 İstanbul doğumludur. Robert Kolej’den mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudu. Oxford Üniversitesi’nde iki yüksek lisans yaptıktan sonra yine İstanbul Üniversitesi’nden doktorasını aldı. Akademik kariyeri tercih etti. Altı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ticaret Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Erciyes Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi’nde kariyerini sürdürdü. 2021 itibarıyla akademide yirmi beş yılı doldurdu. Sekiz yıldır Antalya Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ticaret Hukuku Ana Bilim Dalı’nda profesördür. Ticaret hukukunun yanında, rekabet hukuku ve fikri mülkiyet hukuku alanında çalışıyomaktadır. Ayrıca vatandaşlık bilgisine katkı sağlamaya yönelik, anayasa hukuku alanında “Anayasa Candır” adında bir kitabı var.

Oxford Üniversitesi’nde Master of Studies in Legal Research programına kabul edildi. Dünya Ticaret Örgütü Antlaşmalarından, Fikri Mülkiyet Haklarının Ticaretle Bağlantılı Yönlerine Dair Antlaşma (TRIPs)’daki rekabetin korunmasına dair hükümleri eleştirel gözle incelediği bir tez yazmıştır. Tez, “distinction” derecesi ile başarılı bulundu. Ayrıca tezden üretilen makale Journal of World Intellectual Property’de yayımlandı.

Avrupa Birliği düzenlemelerini ve uygulamalarını derinlemesine inceleme fırsatına sahip olmanın yanında, o yıllarda bir Avrupa Birliği üye ülkesi olan Birleşik Krallık’ın söz konusu üyeliğinin toplumsal, siyasal ve ekonomik yansımalarını gözlemleme fırsatı bulmuştur.

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.