Menu

Arama Yapın

+250 Saatlik Hızlandırılmış HMGS KAMPI Başlıyor!

Menu

Akademisyen

Doç. Dr. Mete TEVETOĞLU

  • Eğitim Sayısı 45
  • E-Kitap Sayısı 11
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 0
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 402

Eğitmen Hakkında

Mete Tevetoğlu, hukuk lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde (1997-2001) tamamlamıştır.

Yüksek Lisans derecesini Marmara Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi'nden Özel Hukuk ve Ekonomi Hukuku alanında almıştır.

Tevetoğlu, 2006 yılında “Mali Durumu Kötüleşen Aracılar İçin Özellikle Kademeli Tasfiye Edilmesi Gereken Önlemler” adlı yüksek lisans teziyle İktisadi Araştırmalar Vakfı Ünal Aysal Tez Ödülü'nü kazanmıştır. Doktora derecesini, London School of Economics and Political Science ve University of London Institute of Advanced Legal Studies'de yaptığı araştırmaların neticesinde 2009 yılında Marmara Üniversitesi'nden “Sermaye Piyasası Uyuşmazlıkları, Uygulanacak Hukuk ve Tahkim” başlıklı doktora teziyle elde etmiştir. 

Doçentlik tezi olarak Hukuki Yönleriyle Kripto Varlıklar ve Kripto Varlıkların İlk Arzı isimli eseri yayınlamış olan Tevetoğlu, önce Özyeğin Üniversitesi ve devamında Maltepe Üniversitesinde uzun süre ticaret hukuku anabilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Maltepe Üniversitesinde Bilişim ve Teknoloji Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olan Doç. Dr. Mete Tevetoğlu, diğer yandan Teknoloji ve Fikri Mülkiyet Hukuku Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Fakülte Dekan Yardımcılığı görevini, Teknoloji ve Fikri Mülkiyet Hukuku Yüksek Lisans Program Koordinatörlüğ görevlerini yürütmektedir. Türkiye Elektronik Spor Federasyonu kurucu yönetim kurulu üyelerinden olan Tevetoğlu, UNESCO Türkiye Milli Komitesi bünyesinde ise Kültürel İfadelerin Çeşitliliği İhtiasas Komitesinde görev almaktadır. 

İstanbul Barosu bünyesinde Bilişim Hukuku Merkezi Başkanlığı görevini yürüten Tevetoğlu'nun yayınlanmış çok sayıda eser ve makalesi, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş çeşitli akademik bildileri bulunmaktadır. 

Doç. Dr. Mete Tevetoğlu, akademik çalışmalarının yanı sıra bir uygulamacı olarak, Şirketler Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Teknoloji Hukuku, eSpor & Oyun Hukuku ve Blockchain / Kripto Varlıklar Hukuku alanlarında çalışmalarını TEVETOGLU Legal bünyesinde sürdürmektedir. 

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.