Menu

Arama Yapın

Arabuluculuk Sınavına Hazırlık Eğitimleri ve Eşzamanlı Online Deneme Sınavlarını İnceleyin!


Menu

Akademisyen

Doç. Dr. Mete TEVETOĞLU

  • Eğitim Sayısı 41
  • E-Kitap Sayısı 7
  • Eğitim Alan Kişi Sayısı 0
  • E-Kitap Alan Kişi Sayısı 327

Eğitmen Hakkında

Mete Tevetoğlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Yüksek Lisans derecesi (1997-2001) almıştır.

 

Yüksek Lisans derecesini Marmara Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi'nden Özel Hukuk ve İş Hukuku alanında almıştır. Tevetoğlu, 2006 yılında “Mali Durumu Kötüleşen Aracılar İçin Özellikle Kademeli Tasfiye Edilmesi Gereken Önlemler” adlı yüksek lisans teziyle İktisadi Araştırmalar Vakfı Ünal Aysal Tez Ödülü'ne layık görüldü. London School of Economics and Political Science ve University of London Institute of Advanced Legal Studies'de araştırma yaptı ve 2009 yılında Marmara Üniversitesi'nden “Sermaye Piyasası Uyuşmazlıkları, Uygulanacak Hukuk ve Tahkim” teziyle doktora derecesi aldı.

 

İstanbul Barosu Bilgi ve Teknoloji Hukuku Merkezi Başkanlığı görevini yürüttü ve üçüncü kitabı Bilişim Hukuku ve dördüncü kitabı Bilişim Hukuku/Yönetmelikleri'ni yayımladı.

 

Dr. Tevetoğlu, 2011 yılında Özyeğin Üniversitesi'ne, 2012 yılında Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne Doç. Prof. Dr. Tevetoğlu, İstanbul Merkez Mahkemelerinde hukukçu ve çeşitli hukuk büroları ve şirketlerde hukuk müşaviri olarak çalışmıştır.

 

Dr. Tevetoğlu'nun hukuki makaleleri, hukuki çevirileri ve dört kitabı bulunmaktadır. Dr. Tevetoğlu, Şirketler Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Teknoloji Hukuku, eSport & Oyun Hukuku ve Blockchain Hukuku alanlarında uzmandır.

Sosyal Medya

Kurumsal Üyelikler İçin

Kurumsal Teklif Alın

Ekibinizin hukuk bilgisini yükseltin, kaliteli içeriklerle size yardımcı olmaya hazırız!

Ekibinize, Hukuk Eğitim’in birbirinden kaliteli eğitimlerine sınırsız erişim imkanı sunun.